BMW 320i Touring Steptr.
| Farve | Sølv |
| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 170 / 125 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 2.000 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 1.435 kg |
| Længde | 453 cm |
| Bredde | 182 cm |
| Højde | 144 cm |
| Tophastighed | 224 km/t |
| Max påhæng | 2.000 kg |
| Sidst synet | 25 feb 2026 |
| Moment | 210 nm |
| Lasteevne | 565 kg |
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, el indst. forsæder, el indst. førersæde m. memory, splitbagsæde, 17" alufælge, el-soltag, glastag, el-sidespejle m/varme, tågelygter, tagræling, aftageligt træk, automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, aux tilslutning, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), fjernlysassistent, 6 airbags, esp
Vi sælger her en sjældent fin og velholdt BMW 320i Touring Steptr. Bilen er importeret fra Tyskland i 2018 og har blot haft en enkelt ejer i DK. Vi har ilagt ny motor (52.000 km) og den kører nu lige som du kan forvente.
- Importeret i 2018
- Motor kørt 52.000 km
- Nysynet den 25.02.2026
- Ny serviceret motor + bremser
- Aft. træk til 2.000 kg
Send gerne en sms eller mail i forvejen, så du ikke kører forgæves på denne bil, da den kan være solgt eller reserveret uden det fremgår af annoncen
-
164.900 kr.
-
Kilometer145.000
-
Benzin18 km/l
-
1. reg07/2011
-
Modelår2011
-
Grøn afgift1.290 kr. pr. 6 måneder