Fiat 500C TwinAir 80 Popstar
Fiat 500C TwinAir 80 Popstar egenskaber
| Farve | Sort |
| Type | Cabriolet |
| Døre | 2 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 80 / 59 |
| Cylindre | 2 |
| Ccm | 900 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 945 kg |
| Længde | 357 cm |
| Bredde | 163 cm |
| Højde | 149 cm |
| Tophastighed | 171 km/t |
| Max påhæng | 800 kg |
| Sidst synet | 7 jan 2026 |
| Moment | 145 nm |
| Lasteevne | 375 kg |
Beskrivelse
multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, 15" alufælge, el-sidespejle, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, el-ruder, udv. temp. måler, automatisk start/stop, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, aux tilslutning, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, 7 airbags, esp
Vi sælger her en meget flot og velholdt Fiat 500 cabriolet. Vi har fået den prof. poleret så den sorte lak virkelig skinner og i samme omgang er kalechen blevet grundigt renset og efterfølgende imprægneret. Desuden er den både ny serviceret og nysynet og dermed helt klar til foråret og sommeren
Send gerne en sms eller mail i forvejen, så du ikke kører forgæves på denne bil, da den kan være solgt eller reserveret uden det fremgår af annoncen
-
99.900 kr.
-
Kilometer54.000
-
Benzin26,3 km/l
-
1. reg04/2018
-
Modelår2018
-
Grøn afgift700 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook