Hyundai i20 Classic
Hyundai i20 Classic egenskaber
| Farve | Beige |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 78 / 57 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.200 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.103 kg |
| Længde | 394 cm |
| Bredde | 171 cm |
| Højde | 149 cm |
| Tophastighed | 165 km/t |
| Max påhæng | 850 kg |
| Sidst synet | 22 apr 2026 |
| Moment | 119 nm |
| Lasteevne | 412 kg |
Beskrivelse
stofindtræk, splitbagsæde, el-sidespejle, centrallås, udv. temp. måler, el-ruder, cd/radio, usb-a tilslutning, aux tilslutning, isofix, airbag, esp
- Nysynet den 22.04.2026
- Ny serviceret ved 99.205 km i april 26
- Stemplet servicebog medfølger
- Tidligere rustbeskyttet
- Står pæn og velholdt ude og inde med en bagklap der er blevet lidt "solskoldet" et par steder
Send gerne en sms eller mail i forvejen, så du ikke kører forgæves på denne bil, da den kan være solgt eller reserveret uden det fremgår af annoncen
-
39.900 kr.
-
Kilometer99.000
-
Benzin19,2 km/l
-
1. reg01/2011
-
Modelår2011
-
Grøn afgift880 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook