Hyundai i20 T-GDi Style DCT
| Farve | Blå |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 100 / 74 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.000 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.250 kg |
| Længde | 404 cm |
| Bredde | 152 cm |
| Højde | 147 cm |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Max påhæng | 800 kg |
| Sidst synet | 24 apr 2025 |
| Moment | 172 nm |
| Lasteevne | 400 kg |
Automatgear, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 15" alufælge, el-sidespejle m/varme, tågelygter, varme i rat, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, 6 airbags, esp, vognbaneassistent
Denne ualmindelig flotte Hyundai i20 med Automatgear har vi købt fra den oprindelige ejer, som pga alder desværre ikke kører bil længere. Den er passet og plejet efter alle kunstens regler, Dinitrol rustbeskyttet 2 gange, lakkonverseret fra ny osv.
- Bemærk km tallet
- Sidst synet den 24.04.2025 - efter aftale syner vi den gerne før levering
- Alle service passet og senest ved 35.042 km
- Dinitrol rustbeskyttet fra ny i 2019 + 2022
- En velkørende økonomisk bil med masser af km i sig og med en rigtig fin ejer- og service historik
- Denne bil kan leveres med op til 2 års garanti
- Vi formidler konkurrencedygtige lån gennem Accept Auto med eller uden udbetaling
Send gerne en sms eller mail i forvejen, så du ikke kører forgæves på denne bil, da den kan være solgt eller reserveret uden det fremgår af annoncen
-
139.900 kr.
-
Kilometer36.000
-
Benzin22 km/l
-
1. reg06/2019
-
Modelår2019
-
Grøn afgift800 kr. pr. 6 måneder