Kia Cee´d T-GDi Comfort SW
| Farve | Grå |
| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 120 / 88 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.000 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.217 kg |
| Længde | 460 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 147 cm |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Max påhæng | 1.200 kg |
| Sidst synet | 26 mar 2024 |
| Moment | 172 nm |
| Lasteevne | 573 kg |
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 16" alufælge, vinterhjul, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, varme i rat, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, 6 airbags, esp, vognbaneassistent, auto hold
Flot og velkørende 1-ejers Kia Ceed Stationcar i den gode udstyrsvariant Comfort m/Collection Pakke og en 6 trins gearkasse der sammen med den 120 HK motor bidrager til en yderst fornuftig brændstoføkonomi. Ekstra udstyret omfatter bla. 10,25" touchskærm med navigation, DAB+ radio, 8 stk. JBL-højtalere og Apple CarPlay / Android Auto. 2-zone klimaanlæg, varme i rattet, og el-klapbare sidespejle, p-sensorer, alufælge og LED lygter
- Sælges nysynet
- Service passet 100% hos Kia (har kørt med serviceaftale fra ny)
- Seneste service ved 104.735 km i 2025
- Sommer/vinterhjul begge fra 2023 medfølger
- Pæn bil ind- og udvendigt
- Denne bil kan leveres med op til 2 års garanti
- Vi formidler konkurrencedygtige lån gennem Accept Auto med eller uden udbetaling
Send gerne en sms eller mail i forvejen, så du ikke kører forgæves på denne bil, da den kan være solgt eller reserveret uden det fremgår af annoncen
-
134.900 kr.
-
Kilometer105.000
-
Benzin21,6 km/l
-
1. reg03/2020
-
Modelår2020
-
Grøn afgift800 kr. pr. 6 måneder