Mercedes-Benz CLA250 e Progressive Line Shooting Brake aut.
| Farve | Grå |
| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Gear | 8 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 218 / 160 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.300 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.750 kg |
| Længde | 469 cm |
| Bredde | 183 cm |
| Højde | 144 cm |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Max påhæng | 1.600 kg |
| Sidst synet | 26 maj 2025 |
| Moment | 450 nm |
| Lasteevne | 520 kg |
| Batteristørrelse | 11,2 kWh |
Autoriseret Mercedes-Benz Servicecenter
Vi er certificerede og specialuddannede med fuld adgang til Mercedes-Benz’ officielle systemer og tekniske data. Klargøringen varetages af et fagligt stærkt team med fokus på høj kvalitet.
Highlights:
⭐ 2 års garanti. Mulighed for forlængelse op til 48 mdr.⭐
•Urban-/Progressive-pakke
•Svingbart anhængertræk 1.600kg
•DISTRONIC PRO/Adaptiv fartpilot
•Parkeringspakke med bakkamera
•LED High Performance-forlygter
•Keyless Go pakke
•18" letmetalfælge 5 egers-design
•Sportsrat i glat ruskind
•Sæder i sort delkunstlæder
•Mountaingrå metalliclak
Tryghed: 1 års garanti, Mulighed for forlængelse, Autoriseret Mercedes-Benz servicehistorik, 30 dages ombytningsret og 8 dage fuld fortrydelsesret.
Elektrisk rækkevidde: Op til 69km ved blandet kørsel(WLTP)
Bilnummer:03263702DK
Øvrig: Aktiv parkeringsassistent, Dobbelt kopholder, Regnsensor, Armlæn bagest, Hastighedsskilteregistrering, Loftbeklædning i sort stof, Sædevarme til fører og forsædepassager.
-
249.800 kr.
-
Kilometer105.000
-
Benzin100,8 km/l
-
1. reg06/2021
-
Modelår2021
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Raasigvangen 6-8
3550 Slangerup
CVR : 73120713
48 21 78 78
biler@autoimport.dk