Mercedes-Benz EQA300 Progressive 4Matic
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 228 / 168 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | 4-hjuls træk |
| Vægt | 2.110 kg |
| Længde | 446 cm |
| Bredde | 183 cm |
| Højde | 161 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 1.800 kg |
| Moment | 390 nm |
| Lasteevne | 425 kg |
| Batteristørrelse | 66,5 kWh |
Autoriseret Mercedes-Benz Servicecenter
Vi er certificerede og specialuddannede med fuld adgang til Mercedes-Benz’ officielle systemer og tekniske data. Klargøringen varetages af et fagligt stærkt team med fokus på høj kvalitet.
⭐KAMPAGNE⭐BILEN HAR 5 ÅRS FABRIKSGARANTI TIL 05.11.2029⭐
• Urban-/Progressive-pakke
• Svingbart anhængertræk
• Forberedelse til DISTRONIC / Adaptiv fartpilot
• Parkeringspakke med bakkamera
• Apple CarPlay & Android Auto
• Keyless-Go pakke
• Trådløs opladning af telefon
• LED High Performance-forlygter
• Automatisk fjernlystilkobling (IHC)
• 18" letmetalfælge 5-egers design
• Ratvarme
• Sportsrat i glat ruskind
• Kabine i sort/antracit stof
• Polarhvid standardlak
Bilnummer: 01263657NT
Øvrigt udstyr: Aktiv vognbaneassistent, blindvinkelassistent, aktiv parkeringsassistent, regnsensor, vejskiltegenkendelse, fingeraftryksscanner, digital radio (DAB), el-klapbare sidespejle, armlæn bag, ISOFIX/i-Size beslag, klimatiseringsautomatik, bagagerumspakke.
-
319.800 kr.
-
Kilometer17.100
-
1. reg11/2024
-
Modelår2025
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Raasigvangen 6-8
3550 Slangerup
CVR : 73120713
48 21 78 78
biler@autoimport.dk