Mercedes-Benz EQA300 Progressive 4Matic
| Farve | Rød |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 228 / 168 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | 4-hjuls træk |
| Vægt | 2.110 kg |
| Længde | 446 cm |
| Bredde | 183 cm |
| Højde | 161 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 1.800 kg |
| Moment | 390 nm |
| Lasteevne | 425 kg |
| Batteristørrelse | 66,5 kWh |
Autoriseret Mercedes-Benz Servicecenter
Vi er certificerede og specialuddannede med fuld adgang til Mercedes-Benz’ officielle systemer og tekniske data. Klargøringen varetages af et fagligt stærkt team med fokus på høj kvalitet.
Highlights:
⭐KAMPAGNE⭐BILEN HAR 5 ÅRS FABRIKSGARANTI TIL 17-09-2029⭐
•Urban-/Progressive-pakke
•DISTRONIC PRO/Adaptiv fartpilot
•Memory-pakke (Sæde, ratstamme og spejle)
•Automatisk fjernlystilkobling (IHC)
•LED High Performance-forlygter
•Parkeringspakke med bakkamera
•Apple Carplay & Android Auto
•18" letmetalfælge 5 egers-design
•Rat elvarme
•Sportsrat i glat ruskind
•Sæder i sort delkunstlæder
•Patagonienrød metalliclak
Tryghed: 1 års garanti, Mulighed for forlængelse, Autoriseret Mercedes-Benz servicehistorik, 30 dages ombytningsret og 8 dage fuld fortrydelsesret.
Elektrisk rækkevidde: Op til 456km ved blandet kørsel(WLTP), eller 542km ved bykørsel🏎️
Bilnummer:02263680NT
Øvrig: Dødvinkelassistent, Aktiv parkeringsassistent, Dobbelt kopholder, Regnsensor, Armlæn bagest, Registrering af vejskilte, Loftbeklædning i sort stof, Mørk tonet glas.
-
319.800 kr.
-
Kilometer11.100
-
1. reg09/2024
-
Modelår2025
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Raasigvangen 6-8
3550 Slangerup
CVR : 73120713
48 21 78 78
biler@autoimport.dk