Mercedes-Benz EQB250 Progressive
| Farve | Grå |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 190 / 140 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 2.110 kg |
| Længde | 468 cm |
| Bredde | 183 cm |
| Højde | 167 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Moment | 385 nm |
| Lasteevne | 410 kg |
| Batteristørrelse | 66,5 kWh |
Autoriseret Mercedes-Benz Servicecenter
Vi er certificerede og specialuddannede med fuld adgang til Mercedes-Benz’ officielle systemer og tekniske data. Klargøringen varetages af et fagligt stærkt team med fokus på høj kvalitet.
Highlights:
⭐ 1 års garanti. Mulighed for forlængelse op til 48 mdr.⭐
•Urban-/Progressive-pakke
•Nightpakke
•DISTRONIC PLUS/Adaptiv fartpilot
•Trådløs telefonopladning foran
•Automatisk fjernlystilkobling (IHC)
•LED High Performance-forlygter
•Parkeringspakke med bakkamera
•Keyless Go pakke
•18" letmetalfælge 5 egers-design
•Sportsrat i glat ruskind
•Sæder i sort delkunstlæder
•Mountaingrå metalliclak
Tryghed: 1 års garanti, Mulighed for forlængelse, Autoriseret Mercedes-Benz servicehistorik, 30 dages ombytningsret og 8 dage fuld fortrydelsesret.
Elektrisk rækkevidde: Op til 467km ved blandet kørsel(WLTP), eller 589km ved bykørsel🏎️
Bilnummer:02263678NT
Øvrig: Aktiv parkeringsassistent, Dobbelt kopholder, Regnsensor, Armlæn bagest, Registrering af vejskilte, Automatisk hastighedsregulering, Loftbeklædning i grå stof, Mørk tonet glas bag.
-
249.800 kr.
-
Kilometer78.300
-
1. reg12/2022
-
Modelår2023
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Raasigvangen 6-8
3550 Slangerup
CVR : 73120713
48 21 78 78
biler@autoimport.dk