Mercedes-Benz EQB300 Progressive 4Matic
| Farve | Blå |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 228 / 168 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | 4-hjuls træk |
| Vægt | 2.165 kg |
| Længde | 468 cm |
| Bredde | 183 cm |
| Højde | 167 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 1.700 kg |
| Moment | 390 nm |
| Lasteevne | 435 kg |
| Batteristørrelse | 66,5 kWh |
Autoriseret Mercedes-Benz Servicecenter
Vi er certificerede og specialuddannede med fuld adgang til Mercedes-Benz’ officielle systemer og tekniske data. Klargøringen varetages af et fagligt stærkt team med fokus på høj kvalitet.
Highlights:
⭐KAMPAGNE⭐BILEN HAR 5 ÅRS FABRIKSGARANTI TIL 29-11-2029⭐
•Urban-/Progressive-pakke
•Svingbart anhængertræk
•Memory-pakke (El justerbar sæde med hukommelse)
•Forberedelse til DISTRONIC/ADAPTIV FARTPILOT
•Automatisk fjernlystilkobling (IHC)
•LED High Performance-forlygter
•Apple Carplay & Android Auto
•Parkeringspakke med bakkamera
•20" AMG Fælge multieger design
•Rat elvarme
•Sportsrat i glat ruskind
•Sæder i sort delkunstlæder
•Spektralblå metalliclak
Tryghed: Autoriseret Mercedes-Benz servicehistorik, 30 dages ombytningsret og 8 dage fuld fortrydelsesret.
Elektrisk rækkevidde: Op til 414km ved blandet kørsel(WLTP), eller 501km ved bykørsel🏎️
Bilnummer: 04263734NT
Øvrig: Dødvinkelassistent, Aktiv parkeringsassistent, Dobbelt kopholder, Armlæn bagest, Registrering af vejskilte, Loftbeklædning i sort stof, Sædevarme, Orienteringsbelysning.
-
349.800 kr.
-
Kilometer20.200
-
1. reg11/2024
-
Modelår2025
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Raasigvangen 6-8
3550 Slangerup
CVR : 73120713
48 21 78 78
biler@autoimport.dk