Mercedes-Benz EQS450+ AMG Line
| Farve | Blå |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 333 / 245 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 2.480 kg |
| Længde | 522 cm |
| Bredde | 193 cm |
| Højde | 151 cm |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Max påhæng | 750 kg |
| Moment | 568 nm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Batteristørrelse | 107,8 kWh |
Autoriseret Mercedes-Benz Servicecenter
Vi er certificerede og specialuddannede med fuld adgang til Mercedes-Benz’ officielle systemer og tekniske data. Klargøringen varetages af et fagligt stærkt team med fokus på høj kvalitet.
Highlights:
⭐ 1 års garanti. Mulighed for forlængelse op til 48 mdr.⭐
•AMG Line Eksteriør
•Avantgarde Interiør
•Bagakselstyring
•Adaptivdt Luftundervogn Plus (ADS+)
•Memory-pakke (Sæde, ratstamme og spejle)
•Apple Carplay & Android Auto
•Trådløs telefonopladning foran
•Ambientenbelysning Premium Plus
•Automatisk fjernlystilkobling (IHC)
•LED High Performance-forlygter
•Parkeringspakke med bakkamera
•Keyless Go pakke
•Akustisk komfortpakke
•19" AMG Fælge dobbelte eger
•Luksusrat i sort læder
•Sæder i sort læder
•Sodalitblå metalliclak
Leasingforslag 12 måneder erhverv
Udbetaling: 56.000 kr. ex. moms
Md. ydelse: 4.772 kr. ex. moms
Restværdi: 272.000 kr. ex. moms og afgift
Leasingforslag 12 måneder privat
Udbetaling: 70.000 kr. inkl. moms
Md. ydelse: 5.965 kr. inkl. moms
Restværdi: 272.000 kr. ex. moms og afgift
Tryghed: 1 års garanti, Mulighed for forlængelse, Autoriseret Mercedes-Benz servicehistorik, 30 dages ombytningsret og 8 dage fuld fortrydelsesret.
Elektrisk rækkevidde: Op til 632km ved blandet kørsel(WLTP), eller 684km ved bykørsel🏎️
Bilnummer:01263655NT
Øvrig: Fartpilot, Aktiv parkeringsassistent, Drikkevareholder, Fingeraftryksscanner, Hastighedsskilteregistrering, Loftbeklædning i sort stof, Sædevarme foran.
-
579.800 kr.
-
Kilometer31.500
-
1. reg05/2021
-
Modelår2022
Raasigvangen 6-8
3550 Slangerup
CVR : 73120713
48 21 78 78
biler@autoimport.dk