Mercedes-Benz Vito 116 CDi Standard L
Mercedes-Benz Vito 116 CDi Standard L egenskaber
| Farve | Hvid |
| Døre | 4 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 163 / 120 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 2.200 |
| Airbags | 2 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 1.825 kg |
| Tophastighed | 176 km/t |
| Max påhæng | 2.500 kg |
| Sidst synet | 16 mar 2026 |
| Moment | 360 nm |
| Lasteevne | 975 kg |
Beskrivelse
Pæn og velholdt lang Vito kassevogn som vi har lavet stort service på. Den er prof poleret og rengjort og har fået nyt lækkert sædeovertræk i læder.
- Nysynet den 16.03.2026
- Stort service udført
- Dinitrol rustbeskyttet
- Træk til 2500 kg
Send gerne en sms eller mail i forvejen, så du ikke kører forgæves på denne bil, da den kan være solgt eller reserveret uden det fremgår af annoncen
-
70.000 kr.
-
Kilometer151.000
-
Diesel13,3 km/l
-
1. reg12/2013
-
Modelår2012
-
Grøn afgift5.080 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook