Smart City Coupé Passion aut.
Smart City Coupé Passion aut. egenskaber
| Farve | Hvid |
| Døre | 3 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 61 / 45 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 700 |
| Airbags | 2 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 720 kg |
| Længde | 250 cm |
| Bredde | 152 cm |
| Højde | 155 cm |
| Tophastighed | 135 km/t |
| Sidst synet | 23 mar 2026 |
| Moment | 95 nm |
| Lasteevne | 260 kg |
Beskrivelse
Smart er en super charmerende lille 2-personers bybil - og så med automatgear. Bagageplads er der ikke meget af til gengæld kan du næsten parkere den alle steder. Bilen er importeret fra Tyskland i 2017 hvor den havde kørt 94.000 km, og herhjemme har den primært været brugt som sommerbil, så den har ikke været udsat for så meget salt fra vejene. Vi sælger den ny serviceret og med helt nyt batteri. Derudover er den nysynet den 23.03.2026
Send gerne en sms eller mail i forvejen, så du ikke kører forgæves på denne bil, da den kan være solgt eller reserveret uden det fremgår af annoncen
-
34.900 kr.
-
Kilometer114.000
-
Benzin19,6 km/l
-
1. reg01/2003
-
Modelår2003
-
Grøn afgift880 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook