Toyota Aygo X Active
Toyota Aygo X Active egenskaber
| Farve | Blå |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 72 / 53 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.000 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 940 kg |
| Længde | 370 cm |
| Bredde | 174 cm |
| Højde | 151 cm |
| Tophastighed | 158 km/t |
| Moment | 93 nm |
| Lasteevne | 420 kg |
Beskrivelse
kørecomputer, højdejust. forsæder, splitbagsæde, læderrat, 17" alufælge, el-sidespejle m/varme, kurvelys, tågelygter, led kørelys, led baglygter, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, udv. temp. måler, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, automatisk start/stop, adaptiv fartpilot, sædevarme, el-ruder, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, aux tilslutning, håndfrit til mobil, apple carplay, trafikkamera, airbag, esp, blindvinkelsassistent, automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening
-
133.800 kr.
-
Kilometer21.000
-
Benzin25,2 km/l
-
1. reg05/2023
-
Modelår2023
-
Grøn afgift700 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook