Toyota C-HR Plug-in Hybrid Style
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 223 / 164 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 2.000 |
| Drivmiddel | Hybrid-Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.620 kg |
| Længde | 436 cm |
| Bredde | 183 cm |
| Højde | 156 cm |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Max påhæng | 725 kg |
| Lasteevne | 510 kg |
| Batteristørrelse | 13,6 kWh |
**Vigtigste udstyr inkluderer**:
- 18" Alufælge
- LED kørelys, forlygter og baglygter
- Apple CarPlay og Android Auto
- Bakkamera og parkeringssensorer for/bag
- Adaptiv fartpilot
- Elektrisk bagklap
- Klimaanlæg med 2 zoner
- Nøglefri døre og start
- Rat med varme
- Trådløs mobilopladning
- Blindvinkelassistent og automatisk nødbremsesystem
kørecomputer, multifunktionsrat, sportssæder, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, digitalt cockpit, læderrat, pilotsæder, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, 18" alufælge, el-sidespejle m/varme, xenonlys, kurvelys, tågelygter, led kørelys, adaptive forlygter, led baglygter, aftageligt træk, el-klapbare sidespejle m/varme, automatgear, 2 zone klima, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, fjernb. centrallås, varme i forrude, automatisk start/stop, el betjent bagklap, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, fod betjent bagklap, trådløs mobilopladning, type-2 ladekabel, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, android auto, aux tilslutning, håndfrit til mobil, apple carplay, usb-a tilslutning, alarm, træthedsregistrering, lygtevasker, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (bag), automatisk lys, airbag, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, vognbaneassistent, stemmebetjening
-
298.800 kr.
-
Kilometer13.000
-
Hybrid-Benzin49,3 km/l
-
1. reg10/2024
-
Modelår2024
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder