VW Passat TSi 150 Comfortline+ Variant DSG
| Farve | Grå-Koks |
| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 150 / 110 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.400 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.453 kg |
| Længde | 477 cm |
| Bredde | 183 cm |
| Højde | 148 cm |
| Tophastighed | 218 km/t |
| Max påhæng | 1.600 kg |
| Sidst synet | 13 maj 2025 |
| Moment | 250 nm |
| Lasteevne | 487 kg |
Automatgear, ratgearskifte, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. forsæder, el indst. førersæde, ambiente belysning, 16" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, kurvelys, træk, varme i rat, fuldaut. klima, 3 zone klima, køl i handskerum, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, varme i forrude, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, varme i bagsæde, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse m/hill hold, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, forberedt for Android auto & Apple Carplay, usb tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, isofix, automatisk lys, 6 airbags, esp, automatisk nødbremsesystem
- Vi sælger her en virkelig pæn og velholdt VW Passat Variant med DSG gear og den gode + pakke samt de store LED HIGH forlygter. Service er passet og vi leverer den gerne nysynet efter aftale
Fabriksmonteret ekstraudstyr:
- W55 DK Navigationspakke
- W56 DK LED Pakke
- WLH LED HIGH Forlygter inkl. dynamisk kurvelys
- X3 Indium grå metallic
- Denne bil kan leveres med op til 2 års garanti
- Vi formidler konkurrencedygtige lån gennem Accept Auto med eller uden udbetaling
Send gerne en sms eller mail i forvejen, så du ikke kører forgæves på denne bil, da den kan være solgt eller reserveret uden det fremgår af annoncen
-
169.900 kr.
-
Kilometer115.000
-
Benzin19,6 km/l
-
1. reg01/2017
-
Modelår2017
-
Grøn afgift880 kr. pr. 6 måneder