VW Tiguan TSi 210 Sport & Style DSG 4Motion
| Farve | Sort |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 210 / 154 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 2.000 |
| Airbags | 8 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | 4-hjuls træk |
| Vægt | 1.589 kg |
| Længde | 443 cm |
| Bredde | 181 cm |
| Højde | 170 cm |
| Tophastighed | 213 km/t |
| Max påhæng | 2.200 kg |
| Sidst synet | 18 sep 2025 |
| Moment | 280 nm |
| Lasteevne | 641 kg |
læderrat, læderindtræk, højdejust. forsæder, sportssæder, 17" alufælge, el-soltag, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, tagræling, svingbart træk, automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, køl i handskerum, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, dab radio, navigation, aux tilslutning, semi-automatisk parkeringssystem, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), automatisk lys, 8 airbags, esp, elektrisk parkeringsbremse, auto hold
Vi har været heldige og kunnet købe denne fine VW Tiguan, som vist må betegnes som lidt af en raritet. Fantastisk velkørende bil med en dejlig 210 HK motor, 4-hjuls træk, DSG gear, elegant lys læderstue, super ejer historik, bemærkelses værdigt km tal og masser af udstyr
- Sidst synet 18.09.2025
- 1-ejers bil kørt 60.000 km
- Passet på VW værksted
- Serviceret i forbindelse med salget hos VW ved 60.002 km
- Originalt svingbart træk til 2200 kg
- Udstyret med lys læderstue, aut. parkerings system, kombineret el soltag/panoramatag osv. Læs mere om alle udstyrspakkerne på det tidligere reg.nr. AJ32503
Send gerne en sms eller mail i forvejen, så du ikke kører forgæves på denne bil, da den kan være solgt eller reserveret uden det fremgår af annoncen
-
199.900 kr.
-
Kilometer60.000
-
Benzin11,6 km/l
-
1. reg10/2013
-
Modelår2014
-
Grøn afgift3.830 kr. pr. 6 måneder